Sendikamız tarafından düzenlenen "gıda sektöründe işgücünün yeterliliğine dayalı müfredat hazırlama projesi" açılış toplantısı yapıldı Özel

03 Nis 2018
77757 defa

Genel Başkanımız Mehmet Şahin, “Sadece toplu sözleşme yapan, sadece slogan atan bir sendikacılık anlayışı yerine, dünyadaki değişimler ve yeni süreçler çerçevesinde yeni perspektifler geliştirerek, hizmet alanlarımızı, faaliyetlerimizi ve kadrolarımızı genişlettik" dedi.

Öz Gıda-İş Sendikası, Yenimahalle Zeynep Salih Alp Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve İstanbul Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde hazırlanan ve Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV. Bileşeni kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın program otoritesi olduğu “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVET)” hibe programı kapsamında kabul edilen "gıda sektöründe mesleki yeterliliklere dayalı eğitim müfredatı geliştirilmek üzere tasarlanmış olan projemizin" açılış toplantısı 25 Aralık 2014 tarihinde saat 10.00’da Bilkent Otel Ankara’da yapıldı.

Toplantıda, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şahin, Settar Aslan, Mustafa Toruntay, Hak-İş Genel Sekreteri Osman Yıldız, Hak-İş ve Öz Gıda İş'in Onursal Başkanı, Meclis İdari Amiri Salim Uslu, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Prof.Dr. Mustafa Balcı, Yıldız Holding Grup Başkan Yardımcısı Şener Astan, Yıldız Holding Endüstri İlişkiler ve İdari İşler Direktörü Ahmet İnce, ÇSGB Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanı Ömer Ayçiçek, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu, İstanbul Halk Ekmek Genel Müdür Yrd. Ünal Akgül, İstanbul Halk Ekmek Kartal Fabrika Müdürü Fatih Rüstem Çınar, Ülker Çikolada İk Müdürü Bahadır Battal, Besler Gıda Fabrika Müdürü Mehmet Ali Bayraktar, Besler Gıda İk Direktörü Rafet Çırakoğlu, Ülker Bisküvi İnsan Kaynakları Müdürü Veli Özkarul, Ülker Bisküvi Üretim Müdürü Muhammed Satılmış, Uno Orta Anadolu Bölge Müdürü Caner Bayıralan, İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Abdulhalik Damar, Zeyhen Salih Alp Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Rukiye Ulusoy, Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nursel Aydemir, Hak-İş Konfederasyonuna Bağlı Sendikaların Genel Başkanları, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları ve Şube Başkanlarımız ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Toplantının açılışında “Gıda Sektöründe İşgücünün Yeterliliğine Dayalı Müfredat Hazırlama Projesi” sunumu Proje Sorumlumuz Eda Güner tarafından gerçekleştirildi. Sunumun ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Şahin: “Öz Gıda-İş Öncü ve Etkin Sendikacılığın Peşinde”

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin, Öz Gıda-İş Sendikası’nın kurulduğu günden bu yana endüstri ilişkiler sisteminde hep alternatif sosyal politikalar üretme girişimi içerisinde, sürdürülebilir, öncü ve etkin sendikacılığın peşinde olduğunu vurguladı.

Şahin, “Sadece toplu sözleşme yapan, sadece slogan atan bir sendikacılık anlayışı yerine, dünyadaki değişimler ve yeni süreçler çerçevesinde yeni perspektifler geliştirerek, hizmet alanlarımızı, faaliyetlerimizi ve kadrolarımızı genişlettik. Sendikal mücadelemizi sürdürürken, endüstriyel demokrasiye kazandırdığımız, hiçbir sendikanın cesaret edemediği model ve yaklaşımlarla ülkemizde öncü bir rol üstlendik” dedi.

Sendikaların artık 21. yüzyıla ait yeni şeyler üretmek zorunda olduğunu, sendikalı yaşamı diri tutmak ve güçlendirmek için küreselleşmenin önümüze getirdiği şartları dikkate alarak yeni bir anlayış geliştirmenin gerektirdiğini vurgulayan Şahin, “Sendikamız güç şartlar altında hem sendikal mücadelesini vermiş, hem de işçi hareketinin ve iş kolumuzun güçlü, farklı ve özgün sesi olmak için çabalamıştır. Sendikamızın başarısı çalışma hayatına yeni açılımlar, yeni vizyonlar sunabilmesinde yatmaktadır” dedi.

Öz Gıda-İş Sendikasının Mesleki Yeterlilik Kurumu bünyesinde oluşturulan Gıda Sektör Komitesi’nin 2010 yılından bugüne etkin bir üyesi olduğuna değinen Şahin, “Sendikamız Türkiye’de ve dünyada gerek üretim kapasitesi gerekse marka değeri ve uzmanlığı yüksek olan Ülker, Unilever, Nestle, Unmaş Uno, Aytaç, Ankara ve İstanbul Halk Ekmek Fabrikaları, ÇAYKUR, Coca Cola, Atatürk Orman Çiftliği, Marmarabirlik, Hamidiye Kaynak Suları, Fiskobirlik, Tariş ve Trakya Yem-Yağ (Sıvı yağ) gibi ulusal ve uluslararası markalı önemli işyerlerinde örgütlüdür. Sendikamızın temel hedefi örgütlü olduğumuz gıda sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, sektörde çalışan veya çalışmak isteyenlerin niteliklerini ölçme, değerlendirme ve belgelendirme hizmeti vermeyi hedeflemektedir” dedi.

ARSLAN: “Öz Gıda-İş her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiştir”

Gıda Sektöründe İşgücünün Yeterliliğine Dayalı Müfredat Hazırlama Projesi’ni HAK-İŞ’in geleceğe dair öngörülerini, hayallerini, umutlarını ve beklentilerini gerçekleştirme konusunda önemli ve somut bir adım olarak gördüğünü ifade eden Arslan, “Bugün HAK-İŞ Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası olarak ezber bozan bu yeni yapıyı ülkemiz açısından büyük bir adım olarak değerlendiriyoruz. Hayat boyu öğrenmeyi desteklemek ve gıda sektöründe çalışan işgücünün standart ve yeterliliğini oluşturmak ve bu yeterliliklere uygun eğitim müfredatı oluşturmak üzere bir çalışma başlatıyoruz. Öz Gıda-İş her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiştir” dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu’nun mesleki yeterlilik ve belgelendirme konusunda öncü bir rol üstlendiğini dile getiren Arslan, “Konfederasyonumuzun çabalarıyla oluşturduğu bir iktisadi işletme olan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEB) hem MYK’dan hem TURKAK’dan konu ile ilgili gerekli standartları oluşturdu. Sınav yapma aşamasına geldi ve sınav yapmaya başladı. Bunu onurla ifade etmek istiyorum ki Türkiye’deki konfederasyonlar içerisinde bir ilki gerçekleştirdik. Bu bir başlangıç, tabi ki biz sadece metal ve makine sektöründe bu konuda bir öncülük yaptık. Bir konfederasyon olarak inisiyatif aldık. Çok önemli projeleri gerçekleştirip, bu konuda rüştümüzü ispat ettik. Ama bunu yeterli görmüyoruz. 20 iş kolunda bu ve buna benzer belgelendirme merkezlerine ivedilikle kurmalıyız. Bu konuda da iş kolunda istihdam edilecek işçilerin belge alabilmek için başvuracağı sınav merkezleri bizim sendikalarımızın oluşturduğu merkezler olmalıdır” dedi.

Proje yapmanın, özellikle Avrupa Birliği’nden proje almanın çok zor bir çalışma olduğunu ancak HAK-İŞ Konfederasyonu ve bağlı sendikaların projeli yaşam konusunda bir numara olduğunu ifade eden Arslan, “ Biz projeleri birer okul olarak görüyoruz. Yaptığımız her çalışmanın bizim için ufkumuzu ne kadar açtığını ve disiplinli çalışmayı ne kadar benimsediğimizi de test etme imkanı sağlıyor. O yüzden Öz Gıda-İş sendikası geleceğimiz için çok önemli bir işe imza attı” dedi.

Uslu: “Öz Gıda-İş, Aklın ve Bilginin Sendikasıdır”

TBMM İdari Amiri, Çorum Milletvekili Salim Uslu, MYK’nın Türkiye için stratejik bir hamle olduğunu ifade etti. Uslu, MYK’nın 2006 yılında kurulduğunu ancak kısa süre içerisinde verimlilik ve kaliteye değer kazandıran, eğitim ve istihdam ilişkileri ile yakından ilgili bir kurum haline geldiğini, bununda mesleki yeterlilikte kaliteyi arttırdığını vurguladı.

Ülker işyerinde 30 yıldır HAK-İŞ’e bağlı Öz Gıda-İş sendikasının olmasının örgütlenme açısından önemli bir hareket olduğuna değinen Uslu, “Artık vakit kavga, slogan ve yumruğu sıkma vakti değil, vakit aklın, mantığın, bilginin ve sezginin kullanılması vaktidir. Bu açıdan Öz Gıda-İş sendikası aklın ve bilginin sendikasıdır” dedi.

Hayata geçirilen projenin de ülkemizdeki nitelikli işgücüne olan talebin karşılanması açısından öncü bir adım olduğunun altını çizen Uslu, bundan sonraki süreçte bu gibi işgücünün yeterliliğine dayalı projelerin ülkemiz açısından kazanımlar sağlayacağını belirtti.

Bu kapsamda eylül ayı itibariyle uygulamaya başlanan projenin ülkemiz açısından önemli bir adım olduğunun altını çizen Şahin, “Projemiz, gıda sektörüne yönelik meslek standardı, ulusal yeterlilik ve yeterliliğe dayalı eğitim müfredatı oluşturacak, sektörün eğitim sisteminin geliştirilmesine katkı verecek ve nitelikli işgücünü iş piyasasına kazandıracaktır” dedi.

Astan: "Türkiye'de Mesleki eğitimin kalitesinin iyileştirilmesi zorunlu hale gelmiştir"

Yıldız Holding Grup Başkan Yardımcısı Şener Astan, Kalifiye insan kıymetine daha fazla ihtiyaç duyulması ve uluslararası pazarlarda rekabet üstünlüğünün sağlanması amacıyla meslek eğitimi daha fazla önem kazandığını dile getirdi. Astan, "Dünya'da mesleki ve teknik eğitimler incelendiğinde Almanya ve Japonya mesleki ve teknik eğitim sistemi olarak dünyada en başarılı uygulamalar olarak görülüyor. Gelişmiş ülkeler, bireylere verilen mesleki ve teknik eğitimde bireylerin teknolojiyi anlayıp kullanabilecek temel becerilere, iletişim ve problem çözme becerilerine ve işbirliği içinde çalışabilecek disipline sahip olmasına önem vermektedirler dedi"

Astan, Türkiye'de Mesleki eğitimin kalitesinin iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının zorunlu hale geldiğini ve bu anlamda sektörün ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kalitede güncel nitelikli, ölçülebilir ve sürdürülebilir mesleki ve teknik eğitime ulaşmak için içeriği çok iyi oluşturmak gerektiğini, buna bilgi, beceri ve tutumu da eklediğimiz zaman mesleki eğitimi ulusal bir standart'a kavuşturmanın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

 1. Dr. Balcı: Bu projede ayrı olan güzellik bir işçi sendikası olan Öz Gıda İş sendikasının bu projeye üst düzeyde sahip çıkması ve bu konuda birçok başarıya imza atmasıdır"

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, bu proje mükemmel bir proje, 4x4'lük' demek asla yetmez hakkını veremeyiz. Bu işin mutfağında çalışan biri olarak bu proje bu hibe programı kapsamında en yüksek puanı alan bir projedir. Hak-İş Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası Avrupa Birliği projelerinde çok üstün başarılara imza attılar. Türkiye'ye tahsis edilen bu kaynakların faydaya dönüşümünde, Türk insanının faydasına dönüşmesinde çok büyük etkinlik gösterdiler. Bu kaynaklar Avrupa Birliğinin Türkiye'ye sağladığı kaynaklar ama bizim öz kaynaklarımızdan hiç bir farkı yok. Bize düşen insanımızın daha iyi standartlara yükselmesi, yaşam standartlarının yükselmesi, iş hayatındaki standartlarının yükselmesidir. dedi.  

Bu konuda ülkemizin işgücünün kalitesini arttırarak şirketlerimizin rekabet gücünü arttırmak hepimizin bütün paydaşlarımızın görevi olduğunu dile getiren Balcı,  "Burada kalite için mükemmel bir birliktelik ve paylaşım var. Öz Gıda-İş Sendikası bu projeyi geliştirirken, içinde bunun teknik liseler var, içinde bunun işverenlerimiz var, içinde bunun üniversitemiz var, aslında Türkiye içi yeterlilikler çerçevesinin küçük bir modeli bu projenin içerisinde var. Keşke bütün projeler bu kadar mükemmel olsa" dedi.

Balcı, Türkiye çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir. Türkiye kurumsal sorumluluğu en üst düzeyde farkında olan ve Türkiye'nin, Türk insanının daha ileriye gidebilmesi için bir takım zorluklara, sıkıntılara giren kurumlarımız sayesinde yükseliyor. Böyle bir projeyi hazırladıkları için Hak-İş Konfederasyonumuza, Öz Gıda İş Sendikamıza, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairemize ve okullarımızla birlikte öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. dedi.

ÇSGB Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanı Ömer Ayçiçek: "2012 yılında zorunlu eğitime liselerimizin dahil edilmesiyle, Avrupa'daki bazı ülkelerden ve ortalamada zorunlu eğitimin rakamsal anlamda ortalamasını yükselten bir ülke olduk. Fakat asıl işin en önemli boyutu nitelik boyutunun geliştirilmesidir. Genelde lise düzeyinde bir eğitimin, özelde mesleki ve teknik eğitimin içini doldurma ve nitelikli kılma açısından geliştirilmesi şüphesiz çok büyük bir önem arz etmektedir" dedi. Ayçiçek,  bu projenin, mesleki teknik eğitimin geliştirilmesine ve dolaylı olarak, Lise düzeyindeki eğitimimizin içeriğinin geliştirilmesine önemli bir katkı sunabileceğini ve çarpan etkilerinin yüksek olabilmesi için anahtar rol oynayacağını ifade etti.

MEB, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Bakanlığımızda örgün meslek ve orta öğretim anlamında 2011 yılından önce 3 ayrı genel müdürlük 3 tane bağımsız daire başkanı şeklinde teşkilatlanmış bu anlamda mesleki teknik eğitimi yapmaktaydı. 2011 yılında çıkan bir kanun hükmünde kararname ile 652 sayılı kanun milli eğitim bakanlığı teşkilat ve görevleri hakkındaki kanunda değişiklik yapıldı. 6 tane mesleki eğitim ile ilgili birim mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü altında tek çatı altında toplandı. Buna bağlı olarak bu yapılanmadan sonra, tabi bu 6 birimin taşra teşkilatı vardı ve 22 çeşit okul çeşidi vardı. Bu 22 adet okul çeşidi eğitim ekonomisi açısından da üst bakanlık birimi açısından da doğru ve sürdürülebilir yapı değildir" dedi.

Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı’nın en çok üzerinde durduğu konunun mesleki teknik eğitim olduğunu, günümüzde ortaöğretimde okuyan öğrencilerin yüzde 54’ünün mesleki teknik eğitimi tercih ettiğini ve bu gelişmenin sevindirici olduğunu dile getirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, Gıda alanında yapılan bu gibi projeler sayesinde mesleki yeterliliğin sağlanması yönünde önemli adımlar atıldığını ifade etti. Akbaş, “ Eskiden eğitim ile istihdam arasında bir bağ yoktu. Artık yapılan projeler ve MYK gibi kurumların varlığı sayesinde standartlar arttırıldı. Ulusal yeterlilik sağlandı. Eğitim ile istihdam bir araya getirildi” dedi.

Toplantı konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Basın Bürosu

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Super User

Curabitur ultrices commodo magna, ac semper risus molestie vestibulum. Aenean commodo nibh non dui adipiscing rhoncus.

Web site: www.themewinter.com

60187 yorum

 • Porter
  Porter Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  I'm interested in http://www.dekorasyonstilleri.com/ursodiol-cvs-528c.pdf#quicker ursodiol cvs
  Comically, she went on: “We provide so many services for the community — know-your-rights training, a farm share that provides healthy food, we’ve run a soup kitchen, we have provided baby-sitting services for people in the community.”
  http://www.autoandmotorfun.com/is-cephalexin-used-to-treat-strep-throat-9b68.pdf#hell cephalexin dose for kidney infection The Dow Jones industrial average gained 62.03 points,or 0.41 percent, to end at 15,191.70. The Standard & Poor's 500Index rose 13.45 points, or 0.80 percent, to 1,695.00.The Nasdaq Composite Index gained 46.50 points, or 1.23percent, to 3,817.98.
  http://gareviger.com/all-day-pharmacy-sdn-bhd-klang-0988.pdf all day pharmacy near me Houser recalled Eliot Spitzer, the former New York governor who was later embroiled in a prostitution scandal, holding a press conference to slam the prostitute characters in the GTA games. “The hypocrisy is so funny, you can’t make it up,” Houser told The Times.
  http://bloomfund.co.uk/advil-vs-ibuprofen-for-pain-f97d.pdf#installer advil vs ibuprofen for pain Paradi Mirmirani, a dermatologist specializing in hair at the Permanente Medical Group in Vallejo, Calif., agrees that that there isn't enough "hard science" to support the notion that the current crop of oral supplements will affect gray hair. "I just don't think we have enough information" to recommend them, she says.
  http://www.phoneunlockingshop.ca/viagra-side-effects-nhs-d1e6.pdf#deserted canada safe viagra online Given where Milliner was drafted, with the ninth overall pick, he is expected to become the starter while the Jets slide Wilson to the inside. Wide receiver Stephen Hill, who made a nine-yard grab against Milliner in the scrimmage, complimented the rookie.

 • Amado
  Amado Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  I'm only getting an answering machine http://iconicunderground.com/generic-drugs-price-comparison-cce2.pdf#special heb pharmacy prices Ever since the night that resulted in the only blemish on his 40-0-1 (30 KOs) record — a draw against Jorge Juarez in 2006 — Alvarez has amassed 38 successive wins that includes defeats of such quality opponents as Shane Mosley and Jose Cotto.
  http://myhappybeard.com/sinequanone-buy-online-c182.pdf#truth sinequanone buy online "We bring in people and interview them all the time," hesaid at a breakfast in San Francisco last week to mark thepublication of his new book, "Disciplined Entrepreneurship.""They're not MIT rigor. And we get to see the best of the best."
  http://www.eftsaludable.com/antivert-rite-aid-3267.pdf#flowing antivert rite aid
  A former coach who recruited Lane from Australia remembered him Wednesday as a well-rounded, charismatic guy who knew he wasn't the best baseball player in the world, but was passionate about the sport, worked hard and used his skills to pursue a college education.
  http://profissionalenegocios.com.br/indomethacin-50-mg-cap-mylan-0653.pdf#comparatively indomethacin 50 mg cap mylan
  "There will always be an inherent risk of homeownerredefault rate in a program like this given the very difficultcircumstances that people who need modifications face," theofficial said. "The longer they are in there, the less likelythey are to redefault."
  http://locadeco.net/no-rx-cialis-in-canada-5e4f.pdf cialis tablete uputstvo za upotrebu "It was a real shock. We were basically told to clear our desks and go," one ex-employee, who did not wish to be identified, told the Guardian. "The sales reps were told they were no longer insured to drive their company cars and to hand in the keys... They were called into the head office and were dumped on the side of the road."

 • Felix
  Felix Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  Would you like a receipt? https://www.campbellswines.com.au/metoprolol-price-compare-171d.pdf metoprolol 95 mg side effects As always, it was the middle of the night and I heard the window open and felt the breeze on my face. It was my grandfather, long dead but an occasional visitor from God-knows-where . I wiped the sleep from my eyes and sat up in bed.
  https://www.campbellswines.com.au/olanzapine-and-alcohol-withdrawal-171d.pdf#ropes zyprexa velotab 5 mg yan etkileri "Ms. Shevitz and Tanaka appear to have developed an intimate, romantic relationship, with Tanaka and Ms. Shevitz living together since the fall of 2012," Naftalis wrote. "This relationship, by all appearances, would impair Ms. Shevitz's duty of loyalty to Vilar and cloud her judgment with respect to Tanaka."
  http://gareviger.com/rmmgmedicinaufmgbr-0988.pdf#surprising claytonpharm.com
  Over the summer, it became apparent to analysts that Gettywould miss its 2013 earnings projections. The value of Getty'sbonds plunged, falling as low as 75 cents on the dollar thismonth, according to Thomson Reuters data, and leaving investorswho bought the debt issue facing big losses.
  http://www.phoneunlockingshop.ca/diflucan-for-ringworm-dosing-d1e6.pdf#postage what is fluconazole 150mg tablets used for Valencia and Swansea are joined in Group A by Russia’s Kuban Krasnodar and St. Gallen of Switzerland. The trip to Valencia will see Swansea’s Spain international midfielder Pablo Hernandez return to his former club.
  https://creato.com.au/agile-health-insurance-login-6df3.pdf#display agile health insurance login "NASCAR does not condone the actions with which Travis Kvapil has been charged and we are disappointed to learn of this incident," the NASCAR statement read. "We have been in close communication with the race team and are in the process of gathering as much information as possible. NASCAR takes this matter very seriously and will continue to monitor the situation as it moves forward."

 • Mauro
  Mauro Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  We were at school together http://www.autoandmotorfun.com/healthylearnerscom-9b68.pdf rpillsburycutpaperartist.com He arrived at Stormont armed elaborately with an ax, knives, a garrote designed to strangle a victim, and a gym bag containing explosives, fuel and fuses. But slowed by a debilitating neurological disorder, Stone couldn't push past the front-door security detail and was photographed, humiliatingly, being strong-armed to the ground by two guards.
  http://www.dekorasyonstilleri.com/bajamedicinanet-reviews-528c.pdf#entertaining bajamedicina.net
  Iranians elected his opposite - a mild-mannered, moderate member of the clerical establishment - to replace him, doubtless hoping for better times than they endured for eight years under the caustic hardline outsider.
  http://www.demirdokumservispendik.com/ny-pharmacycom-59fe.pdf#threatened medicinehatcyclingclub.ca But don’t mistake tradition for a lack of creativity. This crew, made up of Russo’s kids and extended family members, will be defending their first-place team win last year for their Harry Potter-themed castle.
  http://www.eftsaludable.com/online-pharmacy-in-rome-italy-3267.pdf cost comparison of prescription drugs In France sales were down 11.2 percent, Italy 10.3 percent and Germany 8.1 percent. Britain was the only major car market to expand, with sales up 10 percent its 16th straight month of gains.
  http://lacalmaderita.com/wavelet-health-crunchbase-d2c5.pdf#nell wavelet health crunchbase Anthea Tinker, professor of gerontology at King’s College London, said Mr Hunt was not “helpful” by claiming the elderly are better cared for in China. The biggest care home in the world, catering for 5,000 people, is about to open there.

 • Judson
  Judson Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  Which year are you in? https://www.campbellswines.com.au/where-to-buy-over-the-counter-drugs-online-171d.pdf#ammunition direct to consumer advertising of prescription drugs in new zealand for health or for profit What the United States have been talking about, what we were talking about before the vote in parliament, is a limited and proportionate response to the use of chemical weapons to deter the use of chemical weapons.
  https://inspiria.edu.in/can-u-use-bactrim-for-sinus-infection-6710.pdf how long is bactrim prescribed for uti Obama turned to Yellen, 67, after his former economicadviser Lawrence Summers withdrew from consideration in the faceof fierce opposition from within the president's own DemocraticParty, raising questions about his chances of congressionalconfirmation. The contest between Summers and Yellen played outall summer in a public way not usually associated with theselection of the top U.S. central banker.
  http://www.autoandmotorfun.com/drugventurescom-9b68.pdf#messenger sanimed.softgarden.io An effective social media campaign will generate realconversations and genuine endorsements, said Thomas Crampton,Hong Kong-based social media director at advertising firmOgilvy. But one issue with paid buzzers is that they may be seenas endorsing something only for the money.
  https://inspiria.edu.in/donde-comprar-ginseng-en-peru-6710.pdf ginseng extract bestellen
  “It’s very much getting that badge of honor,” Tanya Steel, editor-in-chief at Epicurious.com, says of recent food crazes that have seen people lined up for hours to get a so-called Cronut or ramen burger. “It’s the trophy mentality. They can brag to their friends and family, and say ‘It’s great, it’s not so great.’ It gives you bragging rights.”
  https://www.campbellswines.com.au/costco-clackamas-pharmacy-fax-171d.pdf kerala pharmacy council online renewal
  We tested all that we could test and threw as many wrenches that we could. But the amazing thing about Mars or any planet are all the unknown unknowns, the things that we can't foresee. I think all of us were very nervous, but almost everything [involved in the landing] went like a choreographed dance.

 • Chris
  Chris Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  Not in at the moment https://haj-consulting.com/calcium-acetate-yahoo-answers-5242.pdf#cease calcium acetate yahoo answers
  'The main thing you can't do, the great trick in any human endeavor, including politics, is you must learn the lessons of your mistakes and your failures without becoming a general who fights the last war, because every new encounter will be shaped by different forces,' Clinton said Sunday.
  http://gareviger.com/kannaway-stock-0988.pdf kannaway cbd Qatar Foundation was established in 1995 by the former emir,Sheikh Hamad Bin Khalifa al-Thani, with a mandate to develop thecountry's human capital and knowledge-based industries. It iscontrolled by Sheikha Moza Bint Nasser, Sheikh Hamad's secondwife.
  http://dareforcare.com/healthwatchbathnescouk-ad77.pdf aavispharmaceuticals.com The debt ceiling deals with money that the U.S. has ALREADY SPENT!!! Congress is essentially playing chicken with not paying for stuff they already bought. If they want to deal with the budget, great they should be trying to curb current and future spending, but dont screw with the credit worthiness of the country&
  http://www.autoandmotorfun.com/famciclovir-yahoo-answers-9b68.pdf famciclovir yahoo answers
  • Former madame Gillian Darmody has seen better days. She keeping busy seeking custody of her grandson Tommy as well as finding a way to keep The Artemis Club from entering into more disrepair than it already has seen by seeking "suitors" up for the task. Something tells us she won't have a problem finding a taker.
  http://gareviger.com/harmon-drugs-discount-coupons-0988.pdf martins pharmacy generic drugs The cacophony surrounding the $25 billion buyout bid proposed by Michael Dell and Silver Lake Partners has picked up over the past month. Icahn threatened to wage a campaign to replace the CEO and his board, and sued the company in Delaware to try to force an earlier shareholder vote.

 • Warner
  Warner Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  Have you got any qualifications? https://creato.com.au/slx-male-enhancement-cost-6df3.pdf slx male enhancement cost "He's so electric, he's so fresh," marveled Ryan Rossi, a 22-year-old college student from Pasadena who wore a Puig T-shirt. "He's got a future in the league and it's nice to see this on the Dodgers because we've been pretty bad."
  http://myhappybeard.com/healthreadiewcom-c182.pdf#beyond dental-health.com.mx Later in the 1990s astronomers discovered a faint glow light in the Magellanic Stream and said it to be a telltale sign that sometime in the past the atoms have been bathed with intense light. Here a question arises as from where did the light came.
  http://www.dikeybitkilendirme.com/reddit-prednisolone-63d1.pdf#futile reddit prednisolone Investments in certain energy-efficient products, water heaters, central air conditions, new windows and doors, and insulation could make you eligible for tax credits this year. A new water heater or air conditioner with an Energy Star label, for example, may result in a $300 credit, while window credits are available up to $200. If you install a solar energy system (or other type of renewable energy system), you could be eligible for a tax credit of up to 30 percent of the cost. Details about these types of tax credits are available at http://www.energysavers.gov.
  http://www.ajonc.org/wwwalsearsmdcom-61a6.pdf alsearsmd.com/express Boor says this means working with potential tenants to agree what is and isn’t acceptable. “In another of our developments, the Bluewater centre in Kent, we have an Ann Summers shop, but because it is above all a family-friendly shopping environment we agreed certain legal clauses with them about what they can put on display in their window.”
  http://bloomfund.co.uk/what-is-penegra-pills-f97d.pdf what is penegra pills
  Both markets have since lost ground after the U.S.government had to partially shut down this week due todisagreement among politicians over the budget and investorsworried about the $16.7 trillion U.S. debt ceiling, which thegovernment will hit no later than Oct. 17.

 • Hunter
  Hunter Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  Whereabouts are you from? http://www.autoandmotorfun.com/levitra-tablete-cena-9b68.pdf achat de levitra en ligne Companies such as TCS have stepped up efforts to increasetheir market share in continental Europe in recent years toreduce dependence on the United States, which is by far thebiggest market for India's $108 billion IT services industry.
  https://haj-consulting.com/vigaroc-prix-en-france-5242.pdf#rule vigaroc prix en france The plant said on its website that the faulty pipe was soon fixed and there was no danger to the population in nearby areas. Production of chemical fertilizers is a key sector of the Ukrainian economy.
  https://www.nudm.org/anavar-pills-cycle-647b.pdf anavar 80 mg dosage Fossati, whose family holding company Findim holds 5 percentof the Italian telecoms group, did not elaborate on his proposalin a statement released by Findim on Thursday calling for themeeting, which would need to be approved by the board before itcould take place.
  http://www.dekorasyonstilleri.com/akmedicinecom-528c.pdf#text providencefamilymedicine.org ATU also said in its fiscal year 2012/2013, which runs untilthe end of June, earnings before interest, taxes, depreciationand amortization (EBITDA) dropped to 62 million euros ($83million) from 103 million in the year-earlier period. It posteda net loss for the period.
  http://www.phoneunlockingshop.ca/online-healthandbeautycom-d1e6.pdf#darling online-healthandbeauty.com It's a good thing theKnicks are still going after Kenyon Martin (Grunwald told reporters Martin isreceiving the team's "full attention") because unlike World Peace, his game isaging like wine. Martin can still defend all three frontcourt positions whereas WorldPeace can no longer defend small forwards and has always been too short toguard centers.

 • Sophia
  Sophia Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  I'm doing a phd in chemistry http://bloomfund.co.uk/40-mg-amitriptyline-for-sleep-f97d.pdf#louisa amitriptyline hcl 10mg dosage
  Elan is especially appealing for companies like Perrigo thatcan easily move their headquarters abroad because of the verylow 12.5 percent corporate tax rate in Ireland, compared with 35percent in the United States.
  http://www.eftsaludable.com/motilium-cvs-3267.pdf motilium cvs
  Prince William, whose mother Diana was hounded by paparazzi and died in a car crash in Paris in 1997, and his wife Kate invited only very close family and godparents to the ceremony in the 16th century St. James's Palace in central London.
  http://filmyorumlari.org/think-pharmacy-217a.pdf think pharmacy omaha ne If Letta, who has a commanding majority in the lower house, can secure the backing of a few dozen Senators among PDL rebels or opposition parties including the anti-establishment 5-Star Movement, he could form a new coalition.
  http://www.phoneunlockingshop.ca/canadiandrugstorecom-d1e6.pdf canadiandrugstore.com
  SYDNEY, Oct 11 (Reuters) - Asian stocks jumped to three-weekhighs on Friday as investors took a chance and cheered perceivedprogress in Washington to avert a possible default, even thoughquestions remained over whether a deal could be struck.
  https://www.campbellswines.com.au/researchliquidseu-171d.pdf#reform researchliquids.eu reddit "The U.S. clearly is an interesting market for us ... Itdoes remain fragmented, so the opportunities to grow via M&A arethere and we'll continue to look at that," said Centrica FinanceDirector Nick Luff on a conference call on Wednesday.

 • Laurence
  Laurence Salı, 17 Temmuz 2018 09:23 Yorum Linki

  I was born in Australia but grew up in England https://giurgiuonline.net/eriacta-canada-a850.pdf eriacta canada
  Officials don't know how she entered Canada, said Lisa White, a spokeswoman for Canada Border Services Agency, but in the late 1990s, it was not usually necessary for U.S. citizens to show a passport when crossing into Canada.
  https://creato.com.au/gracepelvichealthcom-6df3.pdf saffronpharmacy.co.in "Adding jobs without lowering the unemployment rateunderscores the uneven nature of this economy and could continuedepending how national and global events shape business plansand consumer confidence," Jay Rowell, director of the Illinoisemployment department, said in a statement.
  http://www.bydekorasyon.com/costo-cialis-mexico-precio-4a42.pdf#muscles cialis daily dose generic But he wasn’t smiling in September when he was spotted in the back seat of an SUV with Silverman, 36, in New York as they appeared to be in a heated discussion. However, their brief spat seemed to simmer quickly as they were seen later that day looking pleasant with one another.
  http://www.dikeybitkilendirme.com/enalapril-10-mg-precio-mexico-63d1.pdf kosten enalaprilmaleat John Azabache, 31, was scheduled to exchange, “I do’s” with Amanda Rae DeLuccia, Friday, around the time he muttered those very two words to a judge inquiring whether he understood the charges against him and the terms of an order of protection mandating he steer clear from not only his now former bride-to-be and two of her relatives, but also the victim, according to The Journal News.
  http://babysing.com/hta-medical-devices-545e.pdf hta medica srl codice fiscale Adopted by a divided FCC in December 2010, the neutrality rules prohibit ISPs on wired networks from blocking legal sites and services, imposing extra charges to deliver a website's data to subscribers or "unreasonably" prioritizing some types of traffic over others. That sort of hands-off treatment has been a standard practice among ISPs since the first data were transmitted. But the commission's order does not stop ISPs from offering "specialized" services over the same wires that give preferential treatment to content partners; a good example is the pay-TV service that Verizon sells through its FiOS high-speed Internet lines.

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.