Sendikamız tarafından düzenlenen "gıda sektöründe işgücünün yeterliliğine dayalı müfredat hazırlama projesi" açılış toplantısı yapıldı Özel

03 Nis 2018
305 defa

Genel Başkanımız Mehmet Şahin, “Sadece toplu sözleşme yapan, sadece slogan atan bir sendikacılık anlayışı yerine, dünyadaki değişimler ve yeni süreçler çerçevesinde yeni perspektifler geliştirerek, hizmet alanlarımızı, faaliyetlerimizi ve kadrolarımızı genişlettik" dedi.

Öz Gıda-İş Sendikası, Yenimahalle Zeynep Salih Alp Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve İstanbul Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi işbirliğinde hazırlanan ve Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından desteklenen, İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı IPA IV. Bileşeni kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nın program otoritesi olduğu “Türkiye’de Mesleki ve Teknik Eğitimin Kalitesinin Arttırılması Operasyonu (IQVET)” hibe programı kapsamında kabul edilen "gıda sektöründe mesleki yeterliliklere dayalı eğitim müfredatı geliştirilmek üzere tasarlanmış olan projemizin" açılış toplantısı 25 Aralık 2014 tarihinde saat 10.00’da Bilkent Otel Ankara’da yapıldı.

Toplantıda, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Başkan Yardımcıları Mehmet Şahin, Settar Aslan, Mustafa Toruntay, Hak-İş Genel Sekreteri Osman Yıldız, Hak-İş ve Öz Gıda İş'in Onursal Başkanı, Meclis İdari Amiri Salim Uslu, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Prof.Dr. Mustafa Balcı, Yıldız Holding Grup Başkan Yardımcısı Şener Astan, Yıldız Holding Endüstri İlişkiler ve İdari İşler Direktörü Ahmet İnce, ÇSGB Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanı Ömer Ayçiçek, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, İstanbul Halk Ekmek Genel Müdürü Salih Bekaroğlu, İstanbul Halk Ekmek Genel Müdür Yrd. Ünal Akgül, İstanbul Halk Ekmek Kartal Fabrika Müdürü Fatih Rüstem Çınar, Ülker Çikolada İk Müdürü Bahadır Battal, Besler Gıda Fabrika Müdürü Mehmet Ali Bayraktar, Besler Gıda İk Direktörü Rafet Çırakoğlu, Ülker Bisküvi İnsan Kaynakları Müdürü Veli Özkarul, Ülker Bisküvi Üretim Müdürü Muhammed Satılmış, Uno Orta Anadolu Bölge Müdürü Caner Bayıralan, İstanbul Şehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Abdulhalik Damar, Zeyhen Salih Alp Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Rukiye Ulusoy, Selçuk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Nursel Aydemir, Hak-İş Konfederasyonuna Bağlı Sendikaların Genel Başkanları, Sendikamızın Genel Başkan Yardımcıları ve Şube Başkanlarımız ve Şube Yönetim Kurulu Üyeleri yer aldı.

Toplantının açılışında “Gıda Sektöründe İşgücünün Yeterliliğine Dayalı Müfredat Hazırlama Projesi” sunumu Proje Sorumlumuz Eda Güner tarafından gerçekleştirildi. Sunumun ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Şahin: “Öz Gıda-İş Öncü ve Etkin Sendikacılığın Peşinde”

Öz Gıda-İş Sendikası Genel Başkanı Mehmet Şahin, Öz Gıda-İş Sendikası’nın kurulduğu günden bu yana endüstri ilişkiler sisteminde hep alternatif sosyal politikalar üretme girişimi içerisinde, sürdürülebilir, öncü ve etkin sendikacılığın peşinde olduğunu vurguladı.

Şahin, “Sadece toplu sözleşme yapan, sadece slogan atan bir sendikacılık anlayışı yerine, dünyadaki değişimler ve yeni süreçler çerçevesinde yeni perspektifler geliştirerek, hizmet alanlarımızı, faaliyetlerimizi ve kadrolarımızı genişlettik. Sendikal mücadelemizi sürdürürken, endüstriyel demokrasiye kazandırdığımız, hiçbir sendikanın cesaret edemediği model ve yaklaşımlarla ülkemizde öncü bir rol üstlendik” dedi.

Sendikaların artık 21. yüzyıla ait yeni şeyler üretmek zorunda olduğunu, sendikalı yaşamı diri tutmak ve güçlendirmek için küreselleşmenin önümüze getirdiği şartları dikkate alarak yeni bir anlayış geliştirmenin gerektirdiğini vurgulayan Şahin, “Sendikamız güç şartlar altında hem sendikal mücadelesini vermiş, hem de işçi hareketinin ve iş kolumuzun güçlü, farklı ve özgün sesi olmak için çabalamıştır. Sendikamızın başarısı çalışma hayatına yeni açılımlar, yeni vizyonlar sunabilmesinde yatmaktadır” dedi.

Öz Gıda-İş Sendikasının Mesleki Yeterlilik Kurumu bünyesinde oluşturulan Gıda Sektör Komitesi’nin 2010 yılından bugüne etkin bir üyesi olduğuna değinen Şahin, “Sendikamız Türkiye’de ve dünyada gerek üretim kapasitesi gerekse marka değeri ve uzmanlığı yüksek olan Ülker, Unilever, Nestle, Unmaş Uno, Aytaç, Ankara ve İstanbul Halk Ekmek Fabrikaları, ÇAYKUR, Coca Cola, Atatürk Orman Çiftliği, Marmarabirlik, Hamidiye Kaynak Suları, Fiskobirlik, Tariş ve Trakya Yem-Yağ (Sıvı yağ) gibi ulusal ve uluslararası markalı önemli işyerlerinde örgütlüdür. Sendikamızın temel hedefi örgütlü olduğumuz gıda sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda, sektörde çalışan veya çalışmak isteyenlerin niteliklerini ölçme, değerlendirme ve belgelendirme hizmeti vermeyi hedeflemektedir” dedi.

ARSLAN: “Öz Gıda-İş her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiştir”

Gıda Sektöründe İşgücünün Yeterliliğine Dayalı Müfredat Hazırlama Projesi’ni HAK-İŞ’in geleceğe dair öngörülerini, hayallerini, umutlarını ve beklentilerini gerçekleştirme konusunda önemli ve somut bir adım olarak gördüğünü ifade eden Arslan, “Bugün HAK-İŞ Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası olarak ezber bozan bu yeni yapıyı ülkemiz açısından büyük bir adım olarak değerlendiriyoruz. Hayat boyu öğrenmeyi desteklemek ve gıda sektöründe çalışan işgücünün standart ve yeterliliğini oluşturmak ve bu yeterliliklere uygun eğitim müfredatı oluşturmak üzere bir çalışma başlatıyoruz. Öz Gıda-İş her alanda olduğu gibi bu alanda da bir ilki gerçekleştirmiştir” dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu’nun mesleki yeterlilik ve belgelendirme konusunda öncü bir rol üstlendiğini dile getiren Arslan, “Konfederasyonumuzun çabalarıyla oluşturduğu bir iktisadi işletme olan Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYEB) hem MYK’dan hem TURKAK’dan konu ile ilgili gerekli standartları oluşturdu. Sınav yapma aşamasına geldi ve sınav yapmaya başladı. Bunu onurla ifade etmek istiyorum ki Türkiye’deki konfederasyonlar içerisinde bir ilki gerçekleştirdik. Bu bir başlangıç, tabi ki biz sadece metal ve makine sektöründe bu konuda bir öncülük yaptık. Bir konfederasyon olarak inisiyatif aldık. Çok önemli projeleri gerçekleştirip, bu konuda rüştümüzü ispat ettik. Ama bunu yeterli görmüyoruz. 20 iş kolunda bu ve buna benzer belgelendirme merkezlerine ivedilikle kurmalıyız. Bu konuda da iş kolunda istihdam edilecek işçilerin belge alabilmek için başvuracağı sınav merkezleri bizim sendikalarımızın oluşturduğu merkezler olmalıdır” dedi.

Proje yapmanın, özellikle Avrupa Birliği’nden proje almanın çok zor bir çalışma olduğunu ancak HAK-İŞ Konfederasyonu ve bağlı sendikaların projeli yaşam konusunda bir numara olduğunu ifade eden Arslan, “ Biz projeleri birer okul olarak görüyoruz. Yaptığımız her çalışmanın bizim için ufkumuzu ne kadar açtığını ve disiplinli çalışmayı ne kadar benimsediğimizi de test etme imkanı sağlıyor. O yüzden Öz Gıda-İş sendikası geleceğimiz için çok önemli bir işe imza attı” dedi.

Uslu: “Öz Gıda-İş, Aklın ve Bilginin Sendikasıdır”

TBMM İdari Amiri, Çorum Milletvekili Salim Uslu, MYK’nın Türkiye için stratejik bir hamle olduğunu ifade etti. Uslu, MYK’nın 2006 yılında kurulduğunu ancak kısa süre içerisinde verimlilik ve kaliteye değer kazandıran, eğitim ve istihdam ilişkileri ile yakından ilgili bir kurum haline geldiğini, bununda mesleki yeterlilikte kaliteyi arttırdığını vurguladı.

Ülker işyerinde 30 yıldır HAK-İŞ’e bağlı Öz Gıda-İş sendikasının olmasının örgütlenme açısından önemli bir hareket olduğuna değinen Uslu, “Artık vakit kavga, slogan ve yumruğu sıkma vakti değil, vakit aklın, mantığın, bilginin ve sezginin kullanılması vaktidir. Bu açıdan Öz Gıda-İş sendikası aklın ve bilginin sendikasıdır” dedi.

Hayata geçirilen projenin de ülkemizdeki nitelikli işgücüne olan talebin karşılanması açısından öncü bir adım olduğunun altını çizen Uslu, bundan sonraki süreçte bu gibi işgücünün yeterliliğine dayalı projelerin ülkemiz açısından kazanımlar sağlayacağını belirtti.

Bu kapsamda eylül ayı itibariyle uygulamaya başlanan projenin ülkemiz açısından önemli bir adım olduğunun altını çizen Şahin, “Projemiz, gıda sektörüne yönelik meslek standardı, ulusal yeterlilik ve yeterliliğe dayalı eğitim müfredatı oluşturacak, sektörün eğitim sisteminin geliştirilmesine katkı verecek ve nitelikli işgücünü iş piyasasına kazandıracaktır” dedi.

Astan: "Türkiye'de Mesleki eğitimin kalitesinin iyileştirilmesi zorunlu hale gelmiştir"

Yıldız Holding Grup Başkan Yardımcısı Şener Astan, Kalifiye insan kıymetine daha fazla ihtiyaç duyulması ve uluslararası pazarlarda rekabet üstünlüğünün sağlanması amacıyla meslek eğitimi daha fazla önem kazandığını dile getirdi. Astan, "Dünya'da mesleki ve teknik eğitimler incelendiğinde Almanya ve Japonya mesleki ve teknik eğitim sistemi olarak dünyada en başarılı uygulamalar olarak görülüyor. Gelişmiş ülkeler, bireylere verilen mesleki ve teknik eğitimde bireylerin teknolojiyi anlayıp kullanabilecek temel becerilere, iletişim ve problem çözme becerilerine ve işbirliği içinde çalışabilecek disipline sahip olmasına önem vermektedirler dedi"

Astan, Türkiye'de Mesleki eğitimin kalitesinin iyileştirilmesi ve yaygınlaştırılmasının zorunlu hale geldiğini ve bu anlamda sektörün ve öğrencilerin ihtiyaç duyduğu kalitede güncel nitelikli, ölçülebilir ve sürdürülebilir mesleki ve teknik eğitime ulaşmak için içeriği çok iyi oluşturmak gerektiğini, buna bilgi, beceri ve tutumu da eklediğimiz zaman mesleki eğitimi ulusal bir standart'a kavuşturmanın kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

 1. Dr. Balcı: Bu projede ayrı olan güzellik bir işçi sendikası olan Öz Gıda İş sendikasının bu projeye üst düzeyde sahip çıkması ve bu konuda birçok başarıya imza atmasıdır"

Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu Sektör Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Balcı, bu proje mükemmel bir proje, 4x4'lük' demek asla yetmez hakkını veremeyiz. Bu işin mutfağında çalışan biri olarak bu proje bu hibe programı kapsamında en yüksek puanı alan bir projedir. Hak-İş Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası Avrupa Birliği projelerinde çok üstün başarılara imza attılar. Türkiye'ye tahsis edilen bu kaynakların faydaya dönüşümünde, Türk insanının faydasına dönüşmesinde çok büyük etkinlik gösterdiler. Bu kaynaklar Avrupa Birliğinin Türkiye'ye sağladığı kaynaklar ama bizim öz kaynaklarımızdan hiç bir farkı yok. Bize düşen insanımızın daha iyi standartlara yükselmesi, yaşam standartlarının yükselmesi, iş hayatındaki standartlarının yükselmesidir. dedi.  

Bu konuda ülkemizin işgücünün kalitesini arttırarak şirketlerimizin rekabet gücünü arttırmak hepimizin bütün paydaşlarımızın görevi olduğunu dile getiren Balcı,  "Burada kalite için mükemmel bir birliktelik ve paylaşım var. Öz Gıda-İş Sendikası bu projeyi geliştirirken, içinde bunun teknik liseler var, içinde bunun işverenlerimiz var, içinde bunun üniversitemiz var, aslında Türkiye içi yeterlilikler çerçevesinin küçük bir modeli bu projenin içerisinde var. Keşke bütün projeler bu kadar mükemmel olsa" dedi.

Balcı, Türkiye çalışkan insanların omuzları üstünde yükselir. Türkiye kurumsal sorumluluğu en üst düzeyde farkında olan ve Türkiye'nin, Türk insanının daha ileriye gidebilmesi için bir takım zorluklara, sıkıntılara giren kurumlarımız sayesinde yükseliyor. Böyle bir projeyi hazırladıkları için Hak-İş Konfederasyonumuza, Öz Gıda İş Sendikamıza, Avrupa Birliği Koordinasyon Dairemize ve okullarımızla birlikte öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. dedi.

ÇSGB Avrupa Birliği Koordinasyon Daire Başkanı Ömer Ayçiçek: "2012 yılında zorunlu eğitime liselerimizin dahil edilmesiyle, Avrupa'daki bazı ülkelerden ve ortalamada zorunlu eğitimin rakamsal anlamda ortalamasını yükselten bir ülke olduk. Fakat asıl işin en önemli boyutu nitelik boyutunun geliştirilmesidir. Genelde lise düzeyinde bir eğitimin, özelde mesleki ve teknik eğitimin içini doldurma ve nitelikli kılma açısından geliştirilmesi şüphesiz çok büyük bir önem arz etmektedir" dedi. Ayçiçek,  bu projenin, mesleki teknik eğitimin geliştirilmesine ve dolaylı olarak, Lise düzeyindeki eğitimimizin içeriğinin geliştirilmesine önemli bir katkı sunabileceğini ve çarpan etkilerinin yüksek olabilmesi için anahtar rol oynayacağını ifade etti.

MEB, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Yıldırım, Bakanlığımızda örgün meslek ve orta öğretim anlamında 2011 yılından önce 3 ayrı genel müdürlük 3 tane bağımsız daire başkanı şeklinde teşkilatlanmış bu anlamda mesleki teknik eğitimi yapmaktaydı. 2011 yılında çıkan bir kanun hükmünde kararname ile 652 sayılı kanun milli eğitim bakanlığı teşkilat ve görevleri hakkındaki kanunda değişiklik yapıldı. 6 tane mesleki eğitim ile ilgili birim mesleki ve teknik eğitim genel müdürlüğü altında tek çatı altında toplandı. Buna bağlı olarak bu yapılanmadan sonra, tabi bu 6 birimin taşra teşkilatı vardı ve 22 çeşit okul çeşidi vardı. Bu 22 adet okul çeşidi eğitim ekonomisi açısından da üst bakanlık birimi açısından da doğru ve sürdürülebilir yapı değildir" dedi.

Yıldırım, Milli Eğitim Bakanlığı’nın en çok üzerinde durduğu konunun mesleki teknik eğitim olduğunu, günümüzde ortaöğretimde okuyan öğrencilerin yüzde 54’ünün mesleki teknik eğitimi tercih ettiğini ve bu gelişmenin sevindirici olduğunu dile getirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanı Bayram Akbaş, Gıda alanında yapılan bu gibi projeler sayesinde mesleki yeterliliğin sağlanması yönünde önemli adımlar atıldığını ifade etti. Akbaş, “ Eskiden eğitim ile istihdam arasında bir bağ yoktu. Artık yapılan projeler ve MYK gibi kurumların varlığı sayesinde standartlar arttırıldı. Ulusal yeterlilik sağlandı. Eğitim ile istihdam bir araya getirildi” dedi.

Toplantı konuşmaların ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Basın Bürosu

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Super User

Curabitur ultrices commodo magna, ac semper risus molestie vestibulum. Aenean commodo nibh non dui adipiscing rhoncus.

Web site: www.themewinter.com

14 yorum

 • Silke
  Silke Cumartesi, 21 Nisan 2018 02:29 Yorum Linki

  Hi! Thiis post couldn't be written anyy better! Reaqding thriugh this post
  remijds mme oof my olld riom mate! He aalways kept chatting abbout this.

  I will forfward tis write-up to him. Fairly cerrtain hhe wwill havve a good read.
  Manyy tthanks for sharing!

 • KelClelia
  KelClelia Cuma, 20 Nisan 2018 22:13 Yorum Linki

  Synthroid No Prescription Online Tadalis Sx Soft Order Cheap 2.5 Mg Tadalafil buy generic cialis Generic Cialis Cheapest Cephalexin Indications

 • Pablo
  Pablo Cuma, 20 Nisan 2018 06:17 Yorum Linki

  Do you have a spam issue on this website; I also am a blogger, and I was wondering your situation; many of us have created some nice methods and we are looking to trade techniques with others,
  be sure to shoot me an email if interested.

 • Omer
  Omer Çarşamba, 18 Nisan 2018 18:28 Yorum Linki

  This is really fascinating, You are an overly skilled blogger.
  I have joined your feed and look ahead to seeking extra of your
  fantastic post. Also, I've shared your site in my social networks

 • CraigKig
  CraigKig Pazar, 15 Nisan 2018 06:56 Yorum Linki

  п»їLeadership & Management-Under Fire: Major General Sid Shachnow, US Army, (Ret.) Story

  Major General Sid Shachnow, United States Army, (Ret.) Story
  This groundbreaking proven research into how to overcome adversity and the relation with "Leadership and Adversity" has received extensive endorsements and enthusiastic reviews from well-known prominent business, political, and academic leaders, best-selling authors, and leading scholars who either participated in the study or reviewed the research findings. You will discover the proven success habits and secrets of people who, in spite of adversity, discrimination, abuse, or difficult or life threatening challenges shaped their own destiny to become successful, effective leaders. The full results of this research are presented in a book by Dr. Howard Edward Haller - " Leadership and Adversity: The Shaping of Prominent Leaders," which was published in November 2008 by VDM Verlag Dr Müller AG & CoKG.
  For this leadership and overcoming adversity research, I personally interviewed sixteen prominent leaders in depth, including -Two Billionaires, Seven CEO's, Three major Guru's, US Maj. General (Ret.) & Two U.S. Senators, on how overcoming adversity has shaped them: Dr. Tony Bonanzino, Jack Canfield, William Draper III, Mark Victor Hansen, U.S. Senator Orrin Hatch (R-UT), Monzer Hourani, U.S. Senator Daniel Inouye (D-HI), J. Terrence Lanni, Dr. John Malone, Angelo Mozilo, Larry Pino, Dr. Nido Qubein, U.S. Army Major General Sid Shachnow (Ret.), Dr. John Sperling, Dr. Blenda Wilson, and Zig Ziglar.
  This overcoming adversity and leadership research was reviewed and Peer Debriefed by Five Major Leadership Scholars and Best-Selling Authors: Dr. Ken Blanchard, Dr. John Kotter, Prof. James Kouzes, Dr. Paul Stoltz & Dr. Meg Wheatley.
  This is a short biography of one of the principal participants who generously contributed their time and insight for this important research into the phenomenon of how prominent successful individual leaders overcome adversity and obstacles. This U.S. Army General Sid Shachnow’s story:
  General Sid Shachnow survived the Nazi Holocaust. He served two intense tours as a Green Beret officer in Vietnam, as well as serving several tours of duty in Germany. Sid Shachnow was born Schaja Shachnowski in Kausas, Lithuania in the mid-1930s. He was the elder of two sons born to a middle-class Jewish couple. His life was materially altered by the events of World War II in Europe and the Nazi Holocaust. One of the first things the invading Nazis did to Sid’s family was to kill Sid’s Aunt Tili and Uncle Abraham. They were “burned alive in their home.”
  Because Schaja and his family were Jewish, the Nazis interned them in the concentration camp at Kovno in Lithuania when Schaja was only 7 years old. Schaja's younger brother was smuggled out of the camp shortly before Schaja escaped. Schaja explained, “I escaped at age ten, with nothing but rags on my back; I was able finally to flee that hellhole. Most of those I left behind died.”
  Schaja had escaped just days before the Nazis came in and killed every child in the Kovno Camp. Historical records indicate that of the 40,000 Jews interred at the Kovno Camp, a mere 2,000 survived (Shachnow, 2004, p. 30). Young ten-year-old Sid, who was all alone after his escape, “hid for many months from both the Nazis and the Lithuanian partisans.” His mother also escaped the Kovno Concentration Camp, just as World War II was ending.
  Schaja, now known as "Sid," still needed to escape from the Russians, who were in control of his native Lithuania after the war. According to Sid, the Soviet occupation of Lithuania was not much better than the Nazi occupation: “It was unbearable.” He learned from his mother that “the NKVD [later known as the KGB - was as ruthless as the [German - Gestapo.” To escape from Lithuania, Sid, his mother, and his younger brother made an arduous journey, lasting six months, partially on foot, carefully avoiding Russian troops. Sid’s father remained temporarily in Lithuania and rejoined the family later in West Germany.
  In war-torn West Germany the Shachnowski family struggled to exist and to make a living. There were few jobs available, but Sid’s mother “did speak German and this helped.” To survive, Sid and his mother were involved with the “black market,” selling contraband items to U.S. troops. Sid said, “I started working in the black market . . . picking up merchandise [on a bike - .” His employer, Mr. Schmidt, “said if I got caught it was my problem and not his.” After a few delays, Sid and his family immigrated again to the United States. In America Sid, his parents, and younger brother all lived together, and they found “hope and opportunity.”
  Sid indicated that he had always been industrious, and he worked his way through high school, where he meet Arlene, fell in love, and wanted to get married. Because Arlene was not Jewish, Sid’s “parents became exceedingly upset, yelling and screaming and rending their clothes.” They refused to allow the marriage. Sid dropped out of high school when he was a senior to join the U.S. Army.
  He came back from Army basic training and married Arlene. She always encouraged him.
  My wife said to me, you know, I think you should do something about becoming an officer. It’s easier said than done. Because in those days, I didn’t have a college education, I was a young enlisted man without any real leadership experience, or whatever. But it’s the thing that sort of opened my eyes to, you know, If I want to be more successful in a field that I seem to be enjoying, I need to assume some leadership position. I need to be in charge at night, because that’s where things are happening.
  With encouragement from several senior officers, who became mentors, Sid went on to Officer’s Candidate School and earned his commission. As a young U.S. Army officer he volunteered for two tours in Vietnam with the U.S. Army Special Forces [Green Berets - . In Vietnam, Sid earned two Silver Stars and three Bronze Stars with a “V’ for Valor, and other awards. Sid primarily served with the Special Forces, in Vietnam, the Middle East, and at the Berlin Wall. He “served in the U.S. Army for forty years.” He indicated he “spent thirty-two of those years in Special Forces.”
  While in the U.S. Army, Sid served multiple tours of duty in Germany, including “ironically helping to protect the Germans from the Russian Communists.” He was the Brigade Commander in Berlin, Germany in charge of U.S. Army units at the Berlin Gate at the end of the “Cold War.” Sid worked closely with the West German military while serving his tours in Germany. He reported that his headquarters had been the headquarters of Hermann Goring, the number-two man in Nazi Germany, “not a shabby place by any standard.”
  In response to a question posed by Simon Wiesenthal (Wiesenthal, 1998), about forgiving Nazi soldiers, Shachnow replied, “I served a considerable part of my military career in Germany protecting [the Germans - . . . I was prepared to give up my most precious possession, my life, in that effort” (p. 243). I interviewed Shachnow near Fort Bragg, NC at his home for nearly two hours. Sid Shachnow's griping and inspiring autobiography, Hope and Honor (2004), is a great read; or you can read about him and the full story of overcoming adversity by nine prominent leaders in Dr. Haller's book, "Leadership and Adversity: The Shaping of Prominent Leaders."

  Visit site: http://gameone.club/

  best free sms sites in india

 • Auncescabs
  Auncescabs Cuma, 13 Nisan 2018 18:43 Yorum Linki

  This condition is very restricted to the reproductive system and may have several causes such as a results of injury or abnormal the flow of blood inside testicles. Use these circumspectly however, since they may lower glucose levels, which can be an unhealthy effect in males whose blood sugar levels are properly balanced.
  https://www.cialissansordonnancefr24.com/cialis-expedie-d'europe/

 • CraigKig
  CraigKig Perşembe, 12 Nisan 2018 07:07 Yorum Linki

  п»їInstant Approval Payday Loans ArРµ Quick tРѕ Obtain


  Whеthеr thеrе iѕ a financial emergency оr ѕоmе nоrmаl requirements, a fast credit facility аlwауѕ serves уоu better. It iѕ аn effective strategy tо deal with уоur urgent financial requirements. It nоt оnlу saves a lot оf уоur precious time, but аlѕо makes thе еntirе procedure ԛuitе a hassle free task. Sеvеrаl major payday loan companies аrе constantly engaged in a cut throat competition tо reach thе top. Thеу offer thе bеѕt аvаilаblе services tо make уоur task еvеn simpler. An increasingly competitive market scenario аlѕо reflects in competitive interest rates. Almоѕt аll lenders claim tо offer reasonable rates оf interest with minimum processing fees аnd оthеr charges. Thеrеfоrе expecting a bеttеr bargain iѕ nоt ѕо surprising аt all. Instant approval payday loans hаvе made short term finances a reality now. Thеѕе loans involve a quick credit processing, whiсh iѕ аn integral раrt оf good customer service.

  WhР°t ArРµ Payday Loans Quick Services?

  Thеѕе рrоvidе уоu with unsecured cash fоr уоur short-term financial needs. Yоu саn uѕе thе money ѕо obtained fоr purposes ѕuсh аѕ covering unexpected аnd small expenses. Thеѕе services hеlр уоu avoid costly bounced-check fees аnd lаtе repayment penalties.

  Fast Credit Approval And Instant Access

  Gеtting fast cash approved iѕ nо longer a tedious job. In fact, nоw a day, it iѕ оnе оf thе bеѕt wауѕ tо address аnу unexpected financial trouble. Whаt уоu require iѕ simple Qualification tо bесоmе eligible fоr a quick payday loan. Sо it iѕ simple аѕ wеll аѕ quick. In mаnу cases, thе lending company dоеѕ nоt require аnу heavy documentation. Yоu nееd nоt fax аnу documents оr important papers. Since, faxing takes a lot оf timе it eventually саuѕеѕ a delay in loan approval. In order tо offer a fast credit facility, companies thеѕе days avoid uѕing thе fax facility. However, thе final choice rеgаrding thе uѕе оf fax completely depends оn уоur lender. Onсе уоu hаvе filled in thе online form, thе company confirms аnd analyzes уоur details. Onсе thаt iѕ done, thе lending company approves уоur loan amount. Finally, thе money iѕ directly credited intо уоur personal bank account thrоugh electronic transfer. It iѕ completely immaterial whеthеr уоu hаvе a savings оr checking account. Furthermore, companies offer flexible payment options thаt make instant approval payday loans a feasible choice.

  SРѕmРµ Basic Requirements fРѕr Obtaining Fast And Instant cash

  Fоr gеtting fast cash, уоu nееd tо fulfill сеrtаin eligibility conditions. Fоr example, оnlу аn American citizen саn аvаil a fast loan. Moreover, thе borrower ѕhоuld bе аt lеаѕt 18 years оld оr above. Mоѕt оf thе lenders аѕk fоr a consistent flow оf monthly income whiсh ѕhоuld bе аt lеаѕt аrоund $1000 реr month. Income iѕ аn аll important criteria fоr determining уоur eligibility, ѕinсе thеѕе kinds оf fast loans аrе completely unsecured. Income iѕ thе оnlу basis оf granting thе loan amount. Sоmе оthеr requirements fоr obtaining fast cash include a regular employment аnd a bank account. However, bad credit history оf thе borrower iѕ nоt a criterion tо refuse a loan grant.

  During difficult timеѕ оr a financial crunch, monetary hеlр bесоmеѕ thе оnlу practical solution tо аll уоur concerns. Undеr ѕuсh a situation, whеrе уоu desperately nееd financial help, соnѕidеring instant approval payday loans mу juѕt prove tо bе thе right strategy. Yоu саn easily gеt a loan dеѕрitе hаving a bad credit history. Juѕt fulfill ѕоmе simple formalities аnd instantly obtain fast cash.

  Instant approval payday loans аrе easily аvаilаblе withоut аnу major difficulty. Thеу саn serve уоu аnу time. In fact, obtaining thеm during financial emergency iѕ еvеn mоrе advisable. Thеу аrе nоt оnlу quick, but аrе аlѕо easily accessible. So, if faced with аn exigent situation, uѕе them, ѕinсе thеу аrе a highly effective solution tо аll уоur financial concerns.

  Visit site:http://gameone.info/1.php

  Phone Payday Loan

 • CraigKig
  CraigKig Perşembe, 12 Nisan 2018 03:51 Yorum Linki

  п»їHРѕw tРѕ Maximize YРѕur Online Instant Cash Advance


  Evеrуbоdу whо iѕ in nееd оf small amounts оf money in thе quickest timе роѕѕiblе knоwѕ аbоut thе online instant cash advance. It iѕ a short term fast money option аvаilаblе tо аnуоnе whо iѕ аbоvе 18 years оf age, hаѕ a steady job аnd a valid personal checking account. Thе loan iѕ аvаilаblе online аnd iѕ ԛuitе hassle free аѕ уоu dо nоt hаvе tо fax аnу documents mоѕt оf thе time. Thеу dо nоt check fоr credit card scores оr dоn't shy аwау frоm people with a bad credit record. Thе loans аrе processed within 24 hours оr еvеn lesser, if уоu аrе a regular customer.

  ThРµ OnlСѓ Sore Point

  Thе оnlу sore point оf online instant cash advance iѕ itѕ interest rate. It iѕ higher thаn bank loans аnd ѕо makes еvеrуbоdу think twiсе bеfоrе gоing in fоr thе paperless cash advance. Generally, fоr еvеrу $100 уоu take, уоu аrе supposed tо pay back ѕоmеthing bеtwееn $115- $130. But thiѕ amount will bе applicable оnlу if уоu repay оn thе firѕt due date. If уоu miss thаt аnd roll it оvеr fоr аnоthеr twо weeks (the maximum timе fоr online payday cash advance), it will cost уоu $130. Aftеr ѕеvеn weeks, уоu will ѕее thаt уоu hаvе amassed аn interest bigger thаn thе online instant cash advance thаt уоu took!

  Beating ThРµ High Rates

  Dоn't bе scared bу thе high interest rates. If уоu аrе littlе prudent аnd cautious, уоu саn uѕе thiѕ fast cash advance tо уоur full benefit. Firѕt аnd foremost, examine thе rеаѕоn bеhind availing thе loan. Iѕ it absolutely necessary? Cаn it bе postponed till уоu gеt paid? If уоu find thаt thе answer tо thе firѕt question iѕ 'yes' аnd tо thе ѕесоnd a 'no', thеn оnlу gо fоr a online payday cash loan. Dоn't gо fоr high amounts; remember thаt уоu hаvе tо repay thе borrowed ѕum thrоugh уоur nеxt paycheck (and leave еnоugh fоr thе nеxt month's expenditure). Sо nеvеr bite mоrе thаn whаt уоu саn chew.

  Secondly, аlwауѕ stick tо уоur pay back date. Thе mоrе уоu miss, higher уоu pay аѕ interest аѕ thе rate оf interest iѕ tied tо thе number оf weeks уоu tаkе tо return thе amount. Anоthеr thing thаt уоu ѕhоuld dо iѕ аlwауѕ compare thе rates thаt diffеrеnt online cash advance companies аrе offering bеfоrе settling оn one. Whеn уоu choose уоur lender, sit with thеm аnd clarify еасh аnd еvеrу point ѕо thаt уоu dо nоt gеt аnу nasty surprises later. Alwауѕ insist thаt thеу deduct thе whоlе online instant cash advance frоm уоur bank account оn thе day thаt уоu аrе paid. Thе company mау paint a rosy picture оf hоw paying partially iѕ good fоr уоu but nеvеr fall fоr thеѕе sweet lies. Alwауѕ pay back уоur online instant cash advance in full аt thе firѕt аvаilаblе chance.

  Visit site:http://gameone.info/1.php

  Loans Officer Qualitative Risk Assessment On A Business

 • buntubiv
  buntubiv Salı, 10 Nisan 2018 21:47 Yorum Linki

  buntube.net
  xxxx.bf. sex movies cking devar on fucks ha corila sex video downloa downloan .
  https://www.jobsgopublic.com/jobs/apply/179236?go=http://buntube.net/ http://dr.ess.aleoklop.ewww.your-hoster.de/info.php?a= href=http://buntube.net http://businessnetworktransformation.de/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://book2661.1go.co.kr/link.php?url=buntube.net http://www.apccables.com/index.asp?url=buntube.net http://www.thehealthylivingshow.com/scripts/redir.asp?link=http://buntube.net/ http://fma-advisors.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://m.shopinannapolis.com/redirect.aspx?url=http://buntube.net http://www.vrgva.cn/a/www.23dy.net/go.php?url=buntube.net http://rfid2.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://translator.bz/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net/top/ http://theruneworks.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://winds-of-hoth.de/links/redirect.php?url=buntube.net http://zijn.samenresultaat.nl/click.asp?ref=627698&site=9040&type=text&tnb=31&subid=123Voordelig&diurl=http://buntube.net http://naturalmovies.com/out.php?url=http://buntube.net/
  full films fuck mov mujer muest ng sex with his friend hindi hot sex vi rajasthani vi , habla gime y grita de placer dados y quede follando a mama xxz ep pron kkk.sex.http://www.xxx.com .
  my site.
  girl chut fait r arbc egbt ls x.x.x. sanney sunny leone comda all sex vido teacher fucking s saree changes xxx hudai new video sunny lion hd xxx dwonload y fucked by huge dick vergudo f .
  http://buntube.net
  addy bear twink sex aneswar sakhig x video mp4 onl se father in low mona.lesaa.bhojpuri.xx bagali photo xx wild horror

 • buntubww
  buntubww Salı, 10 Nisan 2018 02:58 Yorum Linki

  buntube.net
  xxx sexy mus e girl moive hd all yhpie sex vidos st nit six com लोड .
  http://odessa.mbis.biz/redirect?url=buntube.net http://www.eastcoastdigitalradio.com/?s=http://buntube.net http://dlme.ru/engine/redirect.php?url=buntube.net/ http://spotsdirect.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net& http://www.findalot.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net/top/ http://xieshoue.cn/link.php?url=buntube.net http://nina56.bookfoto.com/services/redirect.php?url=buntube.net http://www.pricedumper.se/redirect.php?url=buntube.net http://veterinarypartner.net/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://itsacatholicthing.com/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://www.osan.ru/redirect.php?url=buntube.net http://www.fillingmachine.us/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://david-eustace-that-sinking-feeling.artworkreviews.co.uk/redirect.aspx?url=buntube.net http://acquaverde.de/__media__/js/netsoltrademark.php?d=buntube.net http://noahsmarine.com/index.asp?url=buntube.net
  new xxx vi rajasthani vi io in annan than pakistani girl en vanguhn gets a monst kaif hot viedo xxxx ndi woman xxx hd new nerjee hot scenes videos www sunny leone and hasba xxx video bihar birthr .
  check this my website.
  hermana culona mientra xxx sexy fuckvide porno primera vez de la ch sexi girl.com o full movie englis hindi.xxxcom.download livia. andrade. gujrat hot fuc ree play video porno big penos jialas de c moti anti ki chudai hd videos.com indian porn hd .
  http://www.buntube.net/
  bengali boudi hot fuck deos sex free download o en anime r haryana porn teens videos scandal.com choot video www.rassian full

Yorum Ekle

Gerekli olan (*) işaretli alanlara gerekli bilgileri girdiğinizden emin olun. HTML kod izni yoktur.